Posty Otagowane ‘zapachy’

 • Woda toaletowa dla alergików.

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Perfumy i wody toaletowe | 1

  Każdy z nas chciałby ładnie wyglądać, ładnie pachnieć czyli ogólnie bardzo dobrze się prezentować. Niektórzy jednak niestety to zadanie mają mocno utrudnione. Chodzi tutaj rzecz jasna o alergików. Owi alergicy mają często tak bardzo delikatną skórę, że po prostu nie mogą stosować wielu kosmetyków. Począwszy od podkładów czy różu do policzków a na balsamach do ciała i wodach toaletowych kończąc. Wydawałoby się, że te ostatnie nie powinny mieć dużego wpływu na stan skóry i ogólny stan zdrowia, ale jednak. W „standardowych” wodach toaletowych jest dość duże stężenie różnych substancji zapachowych oraz alkoholu. Źle dobrane substancje zapachowe mogą powodować łzawienie oczu, a nawet katar zaś alkohol może wejść w reakcję ze skórą czego efektem będzie silne podrażnienie, swędzenie, wysypka. Na szczęście obecnie są doskonałe rozwiązania kosmetyczne na takie dolegliwości jak alergia. Są zatem i specjalne serie kosmetyków, które w żaden sposób nie podrażniają. Jeśli jednak taki alergik koniecznie chce używać zwykłej wody toaletowej musi pamiętać o tym, żeby stosować ją jedynie na odzież i w niewielkich ilościach.

 • Woda toaletowa na prezent.

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Perfumy i wody toaletowe | 0

  Często zastanawiamy się jaki prezent podarować komuś bliskiemu. Żyjemy zazwyczaj dość intensywnie i nie zawsze mamy czas na to, by biegać po sklepach w poszukiwaniu idealnego podarunku. Absolutnie fantastyczne są takie prezenty, które są poniekąd prezentami “rezerwowymi”, uniwersalnymi. Jeśli więc nie wiemy jakiej muzyki słucha ktoś kogo chcemy obdarować, nie wiemy też jaki ma rozmiar nogi, możemy postawić na kosmetyki. Perfumy czy woda toaletowa to prezenty wręcz idealne. Oczywiście wybierając prezent tego typu musimy mieć świadomość tego, że musi to być kosmetyk dobrej, znanej i powszechnie lubianej marki. Nie wolno nam kupować najtańszych, w ogóle nieznanych perfum, bo może to być niedobrze odebrane przez obdarowanego. A w końcu chcielibyśmy, by osoba ta cieszyła się z naszego prezentu. Nie zawsze też trafimy w gust osoby, której perfumy chcemy wręczyć. Warto więc w takiej sytuacji stawiać na zapachy delikatne, kwiatowe, a unikać zapachów bardzo ciężkich, intensywnych, bo nie każdy takie lubi i nie każdemu takie pasują.

 • Jak dobrać odpowiedni zapach?

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Perfumy i wody toaletowe | 0

  Dobranie właściwego zapachu nie jest wcale zadaniem tak łatwym jak się niektórym wydaje. Jak wiadomo, każdy powinien mieć zapach perfum dobrany odpowiednio dla siebie. Zapach zmienia się z czasem kiedy to znajduje się na naszej skórze. Jeśli zatem chcemy zainwestować w dobre, drogie perfumy warto wcześniej jest je przetestować. W jaki sposób? W każdej dobrej perfumerii oddane są do dyspozycji klientów tak zwane testery. We flakonikach znajdują się dokładnie takie same substancje zapachowe, jak w oryginalnych buteleczkach. Możemy więc spryskać nadgarstek danymi perfumami i zaczekać kilka godzin, a w tym czasie obserwować, jak zapach się zmienia. Dobrze jest w ten sposób przetestować kilka rodzajów perfum i dopiero po kilku dniach wybrać ten najlepszy naszym zdaniem. Jest to zadanie dość czasochłonne, ale też bardzo opłacalne, bo przynajmniej podczas zakupu będziemy pewni, że nie zawiedziemy się na nowo nabytym zapachu. Sami więc musimy zdecydować czy poświęcić trochę czasu czy też po prostu zaryzykować. Jeśli jednak już kiedyś dokonaliśmy nietrafionego zakupu, może wyżej opisana opcja się sprawdzi.

 • Jak używać wody toaletowej?

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Perfumy i wody toaletowe | 0

  Osobom na co dzień używającym takich produktów jak perfumy czy wody toaletowe pytanie zawarte w temacie może wydać się nieco śmieszne, ale tak naprawdę jest ono bardzo ważne. Dlaczego? Otóż, z tej prostej przyczyny, że po prostu nie każdy wie, jak kosmetyków tego typu używać. A stosując je w niewłaściwy sposób możemy sobie narobić prawdziwych szkód. Zatem, jeśli mamy bardzo delikatną skórę, lepiej jest aplikować zapach na odzież niż bezpośrednio na ciało. W składzie każdej wody czy perfum jest spora dawka alkoholu, który może podrażniać. Wobec tego możemy później borykać się z zaczerwienieniami czy swędzącą wysypką. Ponadto, używając wody toaletowej na ubraniach należy spryskać się nią z odpowiedniej odległości, by nie powstały mokre plamy na bluzce czy sukience. Jeśli mamy jasną marynarkę wykonaną z delikatnego materiału dobrze jest spryskać ją od wewnątrz, bo na jasnych ubraniach bardziej niż na ciemnych mogą powstać wyżej już wspomniane plamy. Równie istotne jest także to, by nie nadużywać wody toaletowej. Szybko przyzwyczaimy się do zapachu i będzie się nam wydawać, że zapach już się ulotnił, ale tak naprawdę inni będą go czuć. Zatem spryskanie się raz na kilka godzin w zupełności wystarczy.