Posty Otagowane ‘perfumy’

 • Podróbki perfum.

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Perfumy i wody toaletowe | 0

  Każdy, kto choć raz miał przyjemność być w perfumerii wie czym są próbki perfum. Flakoniki testowe zawierają identyczne zapachowe płyny co i stojące obok nich oryginały. Służą one, jak sama nazwa wskazuje, do tego, by sprawdzić dany zapach. Ale jest też możliwość zakupu  nie oryginalnego opakowania, a właśnie takiego testera. Najczęściej z tego typu okazją możemy oczywiście spotkać się w Internecie. Czy warto? Jeśli jesteśmy pewni źródła z jakiego perfumy pochodzą, wiemy, że nie zostaniemy oszukani w żaden sposób, jak najbardziej jest to opłacalne. Taki tester bowiem jest zazwyczaj o wiele tańszy od perfum we flakoniku z nadrukowaną marką. Zatem prócz tego, że ma nieco inną oprawę nie różni się absolutnie niczym. Jeśli więc nie zależy nam na tym, by chwalić się owym oryginalnym opakowaniem wśród znajomych, ale chcemy olśniewać zniewalającym zapachem tester jest czymś właśnie dla nas. A perspektywa zaoszczędzenia dość dużych pieniędzy jest naprawdę bardzo kusząca. Może takie perfumy nie nadają się na oficjalny prezent, ale do własnego użytku są absolutnie świetne.

 • Rodzaje pachnideł.

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Perfumy i wody toaletowe | 0

  Jak wiadomo, mamy do wyboru takie “środki” pachnące jak chyba najbardziej popularne perfumy, wody toaletowe, wody perfumowane, wody kolońskie czy dezodoranty. Jednak bardzo często zdarza się, że na wszystkie te pachnidła mówimy właśnie perfumy. Ale nie wszystkie one perfumami są. Jaka zatem jest różnica między perfumami a innymi środkami zapachowymi? Podstawą rozróżnienia jest zawartość substancji zapachowej. Stężenie owej substancji w poszczególnych pachnidłach jest różne. Największe jest oczywiście w perfumach, dlatego też to one są najdroższe, najdłużej i najbardziej intensywnie pachną. Dalej są wody perfumowane, a w następnej kolejności wody toaletowe, które mają stosunkowo małe stężenie substancji zapachowej. Oczywiście ich cena jest odpowiednio niższa. Zatem kiedy udajemy się do sklepu po nowy pachnący kosmetyk warto jest powyższą wiedzę posiadać i zwracać uwagę na to, co kupujemy, abyśmy chcąc kupić perfumy nie kupili wody toaletowej, bo będziemy rozczarowani. Nikt też nie uzna naszej reklamacji, bo to my musimy wiedzieć czego chcemy.

 • Woda toaletowa czy perfumy?

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Perfumy i wody toaletowe | 0

  Mówi się ciągle o wyższości perfum nad wodą toaletową czy wodą perfumowaną i dezodorantami. Ziarno prawdy oczywiście w tym jest, bo wyższość ta polega na tym, że perfumy są o wiele bardziej trwałe od pozostałych pachnideł. Jednak dla jednej osoby będzie to plus, a dla innej minus. Nie każdy bowiem lubi pachnieć bardzo długo i bardzo intensywnie. Ta ostatnia cecha również bez wątpienia jest cechą perfum. A są takie panie, które stawiają na bardzo delikatne, ledwo wyczuwalne zapachy. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się woda toaletowa czy zwykły dezodorant. Tych produktów można używać też nieco częściej w ciągu dnia niż perfum, bo ich zapach szybciej się ulatnia, nie za zatem niebezpieczeństwa “przedawkowania” zapachu. Fakt jednak jest taki, że warto mieć w swojej kosmetyczce zarówno wodę toaletową jak i perfumy. Wody bowiem można używać na co dzień idąc do pracy czy do sklepu, a perfumy świetnie nadadzą się na wieczorne wyjście. W końcu podczas przyjęcia czy uroczystej kolacji nie zawsze jest możliwość ponownego spryskania się, a tym samym odświeżenia.