Posty Otagowane ‘kolor’

 • Farby do włosów

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Farby, szampony i odżywki do włosów. | 3

  Jeśli chodzi o kosmetyki takie jak farby do włosów przede wszystkim najważniejszy  jest kolor. W końcu do tego właśnie farba służy, by nadać włosom odpowiedni odcień, zatem to na niego zwracamy największą uwagę dokonując zakupu. Jednak jak się okazuje i zapach jest równie ważny. Markowe farby dobrej jakości pachną bardzo ładnie, ale zdarza się, że tanie farby do włosów mają niezbyt nieprzyjemny zapach. Wobec tego duża część kobiet decyduje się na nieco droższą inwestycję, aby uniknąć przykrych sytuacji. Zapach farby do włosów ma znaczenie ponieważ zanim specyfik zafarbuje włosy, trzeba go trzymać na włosach przez określony czas, przykładowo trzydzieści minut. Niektóre farby wydzielają niemal duszący zapach, który bardzo drażni i powoduje różne problemy. Może pojawić się zatem łzawienie oczu i katar. A tak dziać się nie powinno, bo farbowanie ma być bardzo przyjemną czynnością służącą poprawie humoru i wyglądu. Wobec tego warto kupować pewne, sprawdzone farby o ładnym zapachu.

 • Farba w domu czy u fryzjera?

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Farby, szampony i odżywki do włosów. | 0

  Duża część pań farbuje włosy samodzielnie w domu. Taki zabieg jest możliwy do wykonania i efekty mogą być świetne jeśli ma się pewną wprawę. Dość łatwo jest rozprowadzić farbę na krótkich włosach. Jednak gdy mamy bardzo długie I gęste włosy zadanie to już tak proste nie jest. Samo nałożenie farby to nie wszystko. Trzeba ją bowiem rozprowadzić bardzo dokładnie, by każdy jeden włos znalazł się w zasięgu działania farby. W innym wypadku efekt nie będzie zbyt atrakcyjny – zwłaszcza jeżeli kolor farby znacznie różni się od naturalnego koloru włosów. Są panie, które boją się takich samodzielnych eksperymentów, dlatego też oddają się w ręce fachowców. W dobrym salonie fryzjerskim taka usługa jak farbowanie zostanie wykonana w pełni profesjonalnie, co przełoży się oczywiście na ogromne zadowolenie. Jeśli zatem nie jesteśmy pewni naszych zdolności fryzjerskich, lepiej nie ryzykować i udać się do fryzjera, zwłaszcza że farbowanie nie jest zabiegiem bardzo kosztownym. A dodatkowo jeszcze po całym procesie nasze włosy otrzymają niezbędną dawkę składników odżywczych zawartych w specjalistycznych odżywkach fryzjerskich.

 • Jaki kolor farby wybrać?

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Farby, szampony i odżywki do włosów. | 0

  Natura zazwyczaj obdarza nas takim kolorem włosów, który pasuje świetnie do całości. To znaczy do koloru oczu, cery. Zatem blondynki to kobiety przeważnie o niebieskich oczach i bardzo jasnej karnacji. Brunetki zaś często mają brązowe oczy i karnację również nieco ciemniejszą. A panie o płomiennych włosach często posiadają piegi. Oczywiście zdarzają się liczne wyjątki, ale chyba rzeczywiście jest tak, że wyjątek potwierdza regułę. Co jednak, gdy blondynka zapragnie mieć włosy czarne jak heban? Może być i tak, że kontrast tego typu okaże się korzystny, ale zazwyczaj taka metamorfoza nie wychodzi zbyt dobrze. Wiele zależy też nie tylko od karnacji ale ogólnie od rodzaju urody. Jednak podczas pierwszego farbowania nie jest wskazane kompletne pójście na żywioł. Najlepiej jest wybrać kolor najwyżej o kilka tonów jaśniejszy bądź ciemniejszy od naturalnego. Trzeba bowiem przyzwyczaić się do nowego wizerunku. To czy dany kolor nam pasuje czy też nie jest kwestią bardzo indywidualną. Fryzjer jako specjalista od razu będzie wiedział, na ile możemy sobie pozwolić. Jeśli więc planujemy dość radykalną zmianę wyglądu warto najpierw zaznajomić się z jego opinią, aby później nie żałować podjętej decyzji.

 • Częste zmiany koloru.

  Data: 2012.06.28 | Kategoria: Farby, szampony i odżywki do włosów. | 0

  Są takie osoby, które nie używają farby do włosów, bo uważają, że nie ma takiej potrzeby. Z kolei inne używają, ale mają jeden dopasowany kolor i nie zmieniają go. Ale istnieje też całkiem spora grupa pań uwielbiających eksperymentować ze swoim wyglądem. Jednym ze sposobów na taki eksperyment jest właśnie częsta zmiana koloru włosów oraz fryzury. Zatem jednego tygodnia dana pani jest uroczą blondynką o pięknych, długich włosach, a już kilka dni później zmienia się w drapieżną rudą piękność o mocno wycieniowanych końcówkach. Za miesiąc również kolejna zmiana – tym razem delikatne loki na ciemnobrązowych włosach. Tego typu przypadki spotykane są dość często i nie ma w tym nic dziwnego czy niewłaściwego. W taki sposób eksperymentują przede wszystkim młode kobiety, ale zdarza się i tak, że panie wchodzące w wiek średni potrzebują i szukają jakiejś odmiany. I naprawdę wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że nasze włosy mają jednak ograniczone zdolności od regenerowania się. Jeśli więc lubimy tak częste zmiany musimy jednocześnie zadbać o to, by włosy na tym nie ucierpiały. Koniecznie musimy używać odżywki bądź maski do włosów i najlepiej też raz na jakiś czas udać się do fryzjera, by ten mógł obiektywnie ocenić stan naszych włosów. Jeśli uzna, że potrzebna jest im przerwa w farbowaniu, dobrze z się go posłuchać.